5 zalet kampanii AdWords

 

Reklama dźwignią handlu, bez niej nie ma mowy o udanej sprzedaży i realnych zyskach w postaci nowego sprzętu do miejsca pracy czy też pensji dla pracowników. Na rynku dostępnych jest wiele form reklam skutecznie wpływających na rozwój i promocję firmy, zarówno w mediach tradycyjnych, jak i elektronicznych, w tym Internecie. Jedną z nich może okazać się kampania AdWords – przeczytaj zatem i przekonaj się sam.

 

Czym jest AdWords?

AdWords (Google AdWords) to jeden z rodzajów reklamy internetowej wyświetlanej w wyszukiwarce Google. Najczęściej pojawia się ona w formie tekstowej, graficznej oraz wideo, a system wyświetla ją na samej górze strony wyników wyszukiwania oraz na innych stronach partnerskich Google. Co więcej, ten system reklamowy opiera się na modelu PPC (ang. pay per click), czyli płatność za kliknięcie. W praktyce oznacza to, że reklamodawca płaci dopiero w momencie, gdy dany użytkownik, szukając informacji w Internecie, kliknie taką reklamę. Ponadto narzędzie to samo w sobie oferuje duży wybór ustawień, dzięki czemu szansa na dotarcie do konkretnej grupy odbiorców zwiększa się kilkakrotnie w porównaniu z tradycyjną reklamą prasową czy radiową.

 

5 zalet kampanii AdWords

Tak jak większość reklam internetowych, tak również kampania AdWords posiada pewne walory, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu strategii marketingowej i wyborze odpowiednich metod promocji. A zatem kampania AdWords:

  1. Zapewnia wzrost sprzedaży – im większe zainteresowanie ze strony potencjalnego klienta, tym większa szansa na sprzedaż oraz – w przyszłości – polecenie przez niego danego towaru następnym osobom. Dodatkowo wzrost sprzedaży można kontrolować samemu za pomocą dodatkowych funkcji będących „w wyposażeniu” narzędzia AdWords, takich jak m.in.: konwersja czy transakcja e-commerce.
  2. Zwiększa ruch na naszej stronie internetowej – jest to możliwe dzięki określeniu konkretnej grupy docelowej, czyli osób, które w przyszłości mogą być najbardziej zainteresowane kupnem naszego produktu bądź usługi.
  3. Płaci się tylko za efekt – oznacza to, że samo wyświetlenie reklamy nie zobowiązuje nas do płatności – płacimy dopiero wtedy, gdy użytkownik w nią kliknie. Dlatego oferowany model CPC (maksymalna kwota, jaką reklamodawca płaci za kliknięcie użytkownika) to najkorzystniejsza i najbardziej efektywna forma rozliczenia.
  4. Szeroki wachlarz funkcji – dzięki wielu ustawieniom i konfiguracji poszczególnych elementów kampanii AdWords masz możliwość zoptymalizować ją w taki sposób, aby Twój cel biznesowy został osiągnięty w satysfakcjonującym dla Ciebie stopniu.
  5. Pozwala na remarketing – dzięki niemu reklama zostanie „dedykowana” tym internautom, którzy już raz odwiedzili daną stronę, przejrzeli produkty, poznali ich ceny, ale z jakiegoś powodu jednak nie dokonali ich zakupu. Dzięki takiej możliwości potencjalny klient ma ponownie szansę na zakup danego towaru bądź polecenia go osobom trzecim.

 

A zatem kampania AdWords bez wątpienia może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju firmy, zwiększania jakości świadczonych przez nią usług – wprowadzania nowych towarów i usług lub usuwania tych, które na dłuższą metę nie przynoszą już żadnych korzyści. Jednakże warto uświadomić sobie, że kampania reklamowa przyniesie pożądany efekt tylko wtedy, jeśli zostanie odpowiednio dopasowana do rodzaju działalności i specyfiki Twojej firmy.