Jaki content wykorzystać do promocji biznesu?

 

W czasach prężnie rozwijającej się gospodarki, rozwoju przemysłu, handlu oraz stały wzrost konkurencji, nieustanna promocja na szeroką skalę to dziś absolutna konieczność. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku, a szczególnie tych, którzy posiadają własny biznes i chcą zarabiać konkretne sumy pieniędzy. Sprawdź, na czym polega działanie contentu i wybierz metodę skuteczną dla Ciebie.

 

Co to jest content?

Według definicji słownikowej, angielskie słowo content znaczy: zawartość, objętość, treść, spis rzeczy. A zatem jest nim wszystko to, co można zobaczyć na stronie internetowej: tagi, tekst, grafiki, a nawet video.

 

Content a promocja biznesu

Wysoka jakość treści publikowanych w internecie jest niezwykle istotna. W końcu to najczęściej na podstawie informacji znalezionych w sieci użytkownicy podejmują konkretne decyzje. Warto zaznaczyć, że teksty mające na celu promocję biznesu, mogą przybierać różnorodną formę w zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć. A zatem: jaki content wykorzystać do promocji biznesu? Oto klika podpowiedzi:

 

  1. Tekst poradnikowy – najbardziej popularna forma promocji, a konkretniej serwis lub strona tematyczna, na której autor tekstu zamieszcza porady dotyczące np. odchudzania się, a także prezentuje w nim nowe towary bądź usługi z tym związane. Dzięki takiemu contentowi budowany jest wizerunek marki jako eksperta oraz pozytywne z nią skojarzenia, pojawia się także element edukacyjny, dzięki czemu w klientach wzrasta świadomość własnych potrzeb, co w końcowym efekcie powoduje znaczny wzrost sprzedaży;
  2. Evergreen content – rodzaj tekstu, którego treści będą ważne i aktualne przez wiele lat po jego napisaniu, czyli m.in. przepis kulinarny i wywiad. Może być prezentowany w różny sposób jak np. artykuł, video, infografika czy też prezentacja multimedialna. Taki tekst, jeśli jest dobrze sformułowany, będzie częściej wyświetlał się w wynikach wyszukiwania, zdobędzie popularność w social mediach, a przez to trafi do większej liczby odbiorców, w tym również potencjalnych klientów.
  3. News – jego temat musi być aktualny, czyli powstawać na bieżąco i mieć charakter informacyjny, edukacyjny oraz rozrywkowy – jednocześnie trzeba szybko zadbać o jego odbiorców poprzez np. intensywną kampanię promocyjną w social mediach. Taki content pomoże zwiększyć zasięg odbioru treści i zaangażowanie jego czytelników, stworzy odpowiedni wizerunek medialny dla firmy czy biznesu, a także pomoże zbudować społeczność, czyli grupę osób, które będą regularnie odwiedzać stronę lub jego kanał;
  4. Lista – ten rodzaj promocji stosuje się przy bardzo długich artykułach, w którym wystarczy spojrzeć na tytuł i kolejne podtytuły (wersja dla zabieganych), aby domyślić się, o czym będzie dany tekst; jeśli będą ciekawe i intrygujące, odbiorca wróci do nich przy najbliższej okazji, by przeczytać całość. Wykorzystuje się je głównie w celach rozrywkowych jako rankingi, choć nie tylko, gdyż nie muszą być eksperckie w swoim temacie. Dzięki takim listom łatwo zbudować zasięg (social media) i zdobyć zaangażowanie odbiorców, gdyż ich treści zazwyczaj są łatwo zapamiętywane, a tym samym zwiększyć rozpoznawalność marki, produktu oraz firmy;
  5. Social media – czyli treści marketingowe, promocyjne przedstawione w formie filmików wyświetlanych np. na kanale You Tube oraz Facebook. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ są krótkie i zawierają tzw. treści w pigułce – jak najwięcej informacji w jak najkrótszym czasie. A przez to zajmują odbiorcy mniej czasu niż przy czytaniu tradycyjnego tekstu marketingowego. To także dobry sposób na stałą obecność w mediach, social mediach, Internecie, a przez to szybsze dotarcie do wciąż nowej grupy osób, czyli potencjalnych klientów.

 

Powyższe przykłady w rzetelny sposób opisują, że skutecznych metod na promocję biznesu w Internecie poprzez content jest co najmniej kilka. Podejmując decyzję o właściwej strategii content marketingowej, warto postarać się, aby zostały one dobrze dopasowane do specyfiki i rodzaju biznesu, dzięki któremu chcemy zarobić poważne pieniądze. A tym samym pozwoli zdobyć nowych klientów w Internecie i zbudować trwałą markę na solidnych fundamentach.